בניית אתרי הכרויות

עם כניסתו של האינטרנט אנחנו עדים למעבר של תחומים רבים אל הרשת בזמן שבעולם "הרגיל" הם כמעט הולכים ונעלמים כתוצאה מכך. אנחנו עדים לכך בכל הקשור ללוחות מכירות שמזמן עברו לרשת ונעלמו בעיתונות המודפסת, אנחנו עדים לכך במוזיקה כשחנויות הדיסקים נעלמו מהרחובות בגלל האייטונס ותוכנות להורדת מוזיקה ואנחנו עדים לכך בכל הקשור לאתרי הכרויות.

הרשת מוצפת באתרים שונים שמיועדים לעזור לנשים ולגברים למצוא את בחירי ליבם. אם בעבר היינו מנסים להכיר בני או בנות זוג בפאבים ומסיבות אזי שכיום יותר ויותר אנשים מעדיפים לעשות זאת באמצעות האינטרנט, דרך אתרי הכרויות שונות, ועל כן הזירה הזאת מתחממת וחברות בניית אתרים מייצרות פלטפורמה ייחודית של בניית אתרי הכרויות.

לפני שנסביר מה כולל בניית אתרי הכרויות ולמה היא ייחודית ביחס לאתרים אחרים, נסביר בקצרה מדוע אתרי הכרויות מצליחים כל כך. אתרי הכרויות מהווים שני כלים ייחודים עבור הגולשים והגולשות.

ראשית, הם מהווים מערכת סינון. כל אחד יכול לסנן אנשים אותם הוא לא רוצה להכיר ולקבוע בדיוק אילו אנשים הוא כן רוצה להכיר. זה מאפשר לו ללכת על טיפוסים שהוא מאמין שהוא יכול להיות איתם ורוצים לקיים איתם קשר. אפשר להתווכח עד כמה זה טוב ונכון, אך בסופו של דבר המערכות האלה עובדות.

שנית, אתרי הכרויות עוזרות להתגבר על המבוכה והבושה. לא לכולם יש את היכולת לגשת לבחורה או לבחור והתחיל איתם. באתר הכרויות זה הרבה יותר קל, מתחילים בשיחה במחשב, עוברים לטלפון ורק אחר כך נפגשים. זה הרבה יותר פשוט ומקל.

כיצד בונים אתר הכרויות – 5 נקודות משמעותיות

בשביל לבנות אתר הכרויות יש לעבוד על כמה מאפיינים קבועים:

  • מערכת סינון – מערכת שאמורה לעבוד על פי מוטיבים שונים, ככל שיש יותר מוטיבים כך יכולת המיקוד של הגולש הרבה יותר גבוהה. מדובר על מוטיבים כמו מין, גיל, דת, תחביבים, ועוד. ככל שהמערכת תהיה יותר ממוקדת ותעבוד בצורה יותר חכמה ופשוטה, יהיה קל יותר לגולש להשתמש בה והוא יעדיף אותה על פני אחרות.
  • סודיות – המערכת אמורה לשמור באופן מוחלט על סודיות הגולש, כלומר לא לחשוף פרטים שהוא מבקש לא לחשוף בפני כולם, לא להציג את הפרופילים באופן נרחב אם הגולש לא מעוניין בכך, לא לדרוש מהגולש פרטים שאין צורך בהם. מדובר על אתר שצריך להיות רגיש לצרכים ולרצונות של הגולש
  • יכולת העלאת תמונות וסרטונים – אחד המוטיבים החשובים ביותר באתר הכרויות היא היכולת להוסיף תמונות ואף סרטונים. רק כך יכול הגולש לראות מי נמצא בצד השני. המערכת צריכה לאפשר לגולש לעלות כמה תמונות שהוא רוצה בתנאים סבירים של גודל, על מנת שהעמוד שלו יעבוד בצורה מהירה
  • שיחות בין משתמשים – יש 3 אופציות עיקריות. הראשונה, צ'אט רגיל בין המשתמשים, צ'אט און ליין כאן יתחילו המשתמשים בשיחה ביניהם. האופציה השנייה, העברת מסרים, מסר פשוט לא תוך כדי צ'אט לצורך הזמנה לשיחה או לכל דבר אחר. האופציה השלישית, קריצה או דבר דומה לכך, כך הגולשים ידעו שמישהו מעוניין לפתוח איתם בשיחה.
  • יכולת ניהול עמוד – לכל גולש יש עמוד באתר והוא צריך לנהל אותו בצורה פשוטה ומהירה, עדכון פרטים, העלאה והסרה של תמונות, מחיקת פרופיל ועוד. חשוב שהגולש יוכל לבצע זאת בעצמו ובצורה פשוטה.

לקריאה נוספת: http://www.ekdesign.co.il/product.asp?ProductID=5